Zájezdy pro seniory

k.jpg

Zpět na úvodní stránku

Městská část Praha 16 srdečně zve v pondělí 10. září 2018 od 8.00 do 10.00 hodin na předprodej podzimních zájezdů pro radotínské seniory i rodiny s dětmi.

Zájezdy nejen pro radotínské seniorky a seniory na rok 2018

Termíny a programy zájezdů:
 • 25.4.2018 – Jihočeské Holašovice a zámek Hluboká
 • 16.5.2018 – Třeboň a zámek Červená Lhota
 • 30.5.2018 – Cukrovar, zámek Sychrov a Dlaskův statek
 • 13.6.2018 – Telč a Včelí svět
 • 26. 9. 2018 – Plasy a Mariánská Týnice
 • 10. 10. 2018 Jižní Morava – archeologie a víno
 • 7.11. 2018 Olomouc – historie a gastronomie 
 • 6. 10. 2018 Techmania, věda hrou pro rodiny s dětmi

Jihočeské Holašovice a zámek Hluboká
Holašovice, zapsané v roce 1998 mezi památky UNESCO, patří díky statkům ve stylu jihočeského selského baroka mezi nejhezčí vesnice v Česku. Ideálním výletním cílem pro milovníky historie je bezpochyby neogotický zámek Hluboká nad Vltavou.

Třeboň a zámek Červená Lhota
V Třeboni se společně seznámíme s více než 600 let starou historií vaření piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě. Druhá zastávka vás zavede na pohádkový vodní zámek Červená Lhota.

Cukrovar, zámek Sychrov a Dlaskův statek
V největší evropské renesanční sýpce, nedaleko Mladé Boleslavi, uvidíte v expozici cukrovarnictví největší známý krystal sacharózy, technické modely i další exponáty ze sladké historie. Další kroky povedou na novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů a na Dlaskův statek.

Telč a Včelí svět
Rozsáhlý zámecký areál v Telči je dnes oprávněně nazýván perlou moravské renesanční architektury. Nevynecháte ani procházku po telčské městské památkové rezervaci, jež je od roku 1992 zapsána na seznamu UNESCO. V odpolední části programu se seznámíte s fascinujícím světem včel během návštěvy interaktivního včelína.

Plasy a Mariánská Týnice
Historie města v údolí řeky Střely na severním Plzeňsku byla po staletí svázána s cisterciáckým klášterem, který bude jednou z našich dnešních zastávek. Rovněž navštívíme budovu bývalého pivovaru, který získal během své obnovy podobu z doby jeho výstavby před více než sto lety. Součástí je rovněž Příběh viziořáře: Jan Kaplický, které nám představí dílo tohoto uznávaného architekta. Na zpáteční cestě se zastavíme na poutním místě v Mariánské Týnici, kde uvidíme odkaz Jana Blažeje Santiniho, který představuje jedinečný soubor barokních staveb výrazně ovlivňujících tvář české a moravské krajiny. Cena zájezdu pro radotínské seniory 200 Kč, ostatní: 720 Kč/osoba

Jižní Morava – archeologie a víno
V unikátním archeologickém parku v Pavlově si prohlédneme jedinečné paleolitické sídliště a dozvíme se řadu podrobností o životě našich předků v době lovců mamutů. V mikulovském zámku navštívíme expozici Víno napříč staletími společně s obřím sudem. Chuť místních hroznů budeme mít možnost degustovat při prohlídce jednoho z místních vínařství, odkud se vína dostávají na stůl při mimořádných státních událostech. Cena zájezdu pro radotínské seniory 200 Kč, ostatní 1.010 Kč/osoba

Olomouc – historie a gastronomie 
Na začátku našeho putování navštívíme moderní expozici v Lošticích, která nás provede dlouhou historií výroby Olomouckých tvarůžků, kde bude možnost nákupu z celého sortimentu této mimořádné lahůdky. Další část programu strávíme v Olomouci. Druhá největší památková rezervace u nás nabízí řadu atraktivních míst: kláštery a chrámy, muzea umělecká i technická či rozhlehlé parky. Cena zájezdu pro radotínské seniory 200 Kč, ostatní 860 Kč/os.

Techmania, věda hrou pro rodiny s dětmi
V moderním science centru v Plzni se mohou děti prostřednictvím interaktivních exponátů seznámit s přírodou a jejími kouzly. Skrze vlastní prožitky, získávají nové zkušenosti a zjišťují, proč a jak věci kolem nás fungují. Hlavní expozice je navíc obohacena o každodenní vědecko-technickou show. Ve vedlejší budově zavítáme do 3D Planetária, abychom se seznámili s astronomickými objekty kolem nás. Centrum vzniklo v prostorách plzeňské Škodovky, proto jsou součástí expozice také reálné dopravní prostředky (lokomotivy, trolejbus). Cena zájezdu pro radotínské: 250 Kč dospělá osoba, 150 Kč dítě, ostatní 550 Kč/osoba

Pro radotínské seniorky a seniory platí zvýhodněná cena 200 Kč/osoba. Pravidla pro předprodej:

 1. Cena jednoho zájezdu pro radotínské seniorky a seniory je 200 Kč.
 2. Jedna osoba může koupit na každý zájezd maximálně 2 místenky.
 3. Není možné si místo na zájezdu rezervovat před předprodejem telefonicky či e-mailem.

vyzaduji


Zájezdy pro radotínské seniorky a seniory - jaro 2018
Zveřejněno: 02.05.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 10408 x
Vytisknout