OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 

*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovaci dum - doplnujici dotazy (Zdenek Beranek 22.06.2017 10:59) – Výstavba
  Dobry den,

  dekuji za odpoved na mou otazku ohledne parkovaciho domu ze dne 24.4.

  Prosím o zodpovězení doplňujících dotazů:

  - má městská část k dispozici nové vizualizace (po snížení o jedno patro) z nichž by bylo patrné jak by měl dům vypadat z různých pohledů, zejména ze stráně nad nádražím?

  - plánuje investor nějaké ozelenění stavby (střecha, fasáda, sadove upravy okolo apod.)?

  - je možné již v této přípravné fázi nahlédnout do aktuální projektové dokumentace ?

  - kdy se předpokládá zahájení územního řízení ?

  Předem děkuji za odpovědi.

  S pozdravem,

  Zdeněk Beránek
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 27.06.2017 9:48)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Vizualizace ještě nemáme k dispozici.
   Ze strany cesty od sokolovny na nádraží bude hrana budovy v šesti metrech, kolem objektu bude vysazená zeleň.
   Střecha se plánuje pouze ve střední části a bude propojovat vstupní schodiště.
   Na střeše bude osazena fotovoltaická elektrárna. 
   Do dokumentace je možné nahlédnout u Ing. arch. Hamrské na Oddělení výstavby OVDŽP našeho úřadu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Elektrobus na Viničky (Ing. Vlastimil Ehrman 24.06.2017 11:57) – Doprava
  Na loňském Havelském posvícení byl zkušebně představen elektrobus jako možný spoj na Viničky a tím byly v obyvatelích této oblasti vzbuzeny naděje, že by se tato linka mohla i dočkat realizace. Zároveň byl úřadem přislíben na květen t.r. průzkum (anketa) zájmu o tuto linku. Nebydlím sice přímo na trase zamýšlené linky, ale to neznamená, že mě to nezajímá, právě naopak. Požádal jsem proto 13.6. na adrese doprava@praha16.eu o zaslání anketního dotazníku, abych stihl termín uzávěrky 18.6.
  Do dnešního dne mi nikdo neodpověděl, ani neposlal anketní dotazník. Pochybuji o schopnosti úřadu zajistit zavedení této linky, když nedokáže ani zúřadovat svoji mailovou poštu, resp. dotáhnout anketu. Jsem velice zvědav na další vývoj.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.06.2017 12:04)
   Dobrý den, pane Ehrmane, 
   děkujeme za Váš příspěvek.
   Kolegové z Oddělení dopravy považovali Vaši zprávu za jednoznačný kladný hlas v odpovědi na klíčovou otázku budoucího předpokládaného provozu autobusu v oblasti Viniček. Vaši zprávu proto zaevidovali, považovali ji za jasný souhlas s elektrobusem a je zařazená v souhrnné zprávě, kterou nyní připravujeme. Nicméně se omlouváme za to, že Vám žádná reakce na zaslaný e-mail nedorazila. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Vysazeni travy u kontejneru (Olga Prochazkova 23.06.2017 18:38) – Životní prostředí
  Dobry den, na namesti u fontany byly zabudovany do zeme nove kontejnery, na miste kde se bagrovalo, ale neni vyseta nova trava, roste tam jen plevel. Dekuji Prochazkova
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.06.2017 10:27)
   Dobrý den, paní Procházková, 
   děkujeme za Váš podnět, zhotovitelskou firmu jsme již vyzvali k provedení nápravy. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Otázka (Jan 14.06.2017 18:31) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli fakt, že Radotín nedostane ani korunu od Magistrátu neovlivní nějaké připravované projekty. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 22.06.2017 13:35)
   Vážený pane Jane,
   již avizované projekty zmíněným rozhodnutím Rady hl. m. Prahy o rozdělení přebytku hospodaření za rok 2016 nebudou, jejich financování je zajištěno z jiných zdrojů.
 • Otázka: fontana (Milan Hlavač 11.06.2017 7:58) – Obecné téma
  Pekný deň ,13.5.2013 ste mi odpovedali na problém prevádzky fontány Radotín,dokonca mal byt vybraný novy projekt,do dnešneho dna je nefunkčna.Prečo?Skúste hľadať projekt ,ktorý by zamedzoval pripadne "kúpanie "detských obyvateľov "hotelového domu".Ďakujem za odpoveď M.Hlaváč
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.06.2017 10:58)
   Dobrý den, pane Hlavači, 
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Ing. Milan Bouzek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Fontána před „hotelovým domem“ bude provedena bez koupacího jezírka, přesně jak uvádíte, a v současné době se zajišťuje realizace těchto prací. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: RE: Jak je to s ulicí Na Krupičárně (Šmrhová 07.06.2017 10:02) – Doprava
  Dobrý den,

  termín 1.6.2017 je pryč a ulice je stále zahrazená. Do kdy bude tento zábor probíhat?

  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.06.2017 10:12)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Milan Bouzek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Firma VV Servis - REAL spol. s r. o. požádala MČ Praha 16 o uzavření dohody o prodloužení termínu uzavření komunikace k novostavbě z důvodu, že v současné době má v areálu prodaný pouze jeden byt a má obavy z vandalizmu, pokud areál otevře. Dohoda je za městskou část starostou již podepsána. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
   VV Servis - REAL spol. s r.o.
 • Otázka: Sekani travy a uklid kolem fontany (Olga Prochazkova 29.05.2017 17:33) – Životní prostředí
  Dobry den, jestli by bylo mozne casteji uklizet chodnicky a vysypavat kose kolem fontany na namesti? Take sekat travu drive nez bude mit 20 cm. Dekuji Prochazkova
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.06.2017 9:22)
   Dobrý den, paní Procházková,
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Celá lokalita kolem vlakového nádraží, kde je největší koncentrace občanů, je z hlediska systému úklidu Technických služeb Praha - Radotín a periodicity činností řešena nejvíce. Bohužel v předchozím týdnu měly technické služby problémy s technikou, která zajišťuje sekání trávy. Nedostatky v podobě provedení oprav techniky a dodání potřebných součástek jsou vyřešeny a sekání trávy na území Radotína, tak již pokračuje podle stanoveného harmonogramu. Každopádně v uvedené lokalitě bude do odvolání úklid prováděn ještě častěji.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Podzemní kontejnery (Jan 02.06.2017 15:24) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych se zeptal na frekvenci vyvážení odpadu z podzemních kontejnerů v ulici Josefa Kočího. Kontejnery tam jsou skoro neustále přeplněny (zvláště plasty). Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.06.2017 9:15)
   Dobrý den, Jane,
   děkujeme za Váš dotaz - v ulici Josefa Kočího se podzemní kontejnery na papír a plast vyvážejí 2x týdně, sklo a nápojové kartony pak jednou za tři týdny. Úklid kolem kontejnerů probíhá pětkrát týdně.
   Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace k tomuto tématu, obraťte se, prosím, na Ing. Helenu Jíchovou z našeho Oddělení životního prostředí. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Noviny Prahy 16 (Jan 05.06.2017 16:23) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych poukázal na to, že ačkoli na webu píšete, že květnové vydání Novin Prahy 16 všichni dostanou do 18.5., mě dosud nic nedošlo. Bydlím v lokalitě Věštínská. Děkuji za vyřešení.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 05.06.2017 17:13)
   Vážený pane,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu Městské části Praha 16:
   V Radotíně jsme po zavedení nového systému roznášky Novin Prahy 16 nezaznamenali oproti dřívějšímu stavu, kdy se stávalo, že celá rozsáhlá lokalita neobdržela aktuální výtisky, žádné větší problémy s distribucí a řešíme pouze konkrétní adresy (schránku, byt apod.). Platí, že do jedné poštovní schránky je vždy vložen pouze jeden výtisk periodika (bez ohledu na to, pro kolik bytových jednotek či vícegenerační bytový objekt slouží). Problémy také nastávají v případě menších poštovních schránek, kdy noviny nelze do schránky zasunout zcela – pak může být doručení (např. nějakým kolemjdoucím, novinek chtivým čtenářem) zkomplikováno. Abychom mohli reklamaci nedoručení květnového vydání vyřešit s konkrétním doručovatelem, musíme znát přesnou adresu objektu, v němž nebyly Noviny Prahy 16 č. 5/2017 ve schránce (v případě bytového domu i číslo bytu či schránky).
 • Otázka: parkování aut biotop (Glücksmannová Iva 05.06.2017 15:04) – Doprava
  Každý rok se to opakuje, parkování v ulicích blízko Biotopu.Bohužel žádná změna nenastala.V ulici ke Zděři parkují i na trávě u trati tuto neděli i v uličce k podchodu trati k Rozmarýnu a nemluvím o žlutém značení na rohu ulic.Tato situace začíná být neúnosná. Městská policie ani státní není nikde vidět. Ráda bych věděla jak tuto situaci chcete řešit. Děkuji.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 05.06.2017 17:06)
   Vážená paní,
   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   V sobotu se na biotopu vystřídalo cca 1200 návštěvníků, což je v teplých dnech normální návštěva. Komplikace s parkováním byly ovlivněny XI. ročníkem Královského průvodu a víkendovým turnajem v basketbalu ve sportovní hale. Parkoviště U Ondřeje bylo do 13.30 hod. využito pro potřeby průvodu a u haly parkovali návštěvníci turnaje. Sezóna na biotopu, díky extrémně teplým dnům, začala o měsíc dříve než bylo běžné v minulých letech. Kvůli tomu se dostala do kolize s akcemi městské části a provozu haly. Počet parkovacích míst u biotopu je 75 míst, u haly přes letní měsíce je 53 míst a U Ondřeje cca. 50 míst. Celkem je k dispozici cca.180 míst. Bohužel se nedá ovlivnit jednání lidí, kteří musí, i třeba z Radotína, dojet na biotop autem. Po sezóně budeme připravovat odstavnou plochu, která zvýší kapacitu o dalších 75 míst a bude k dispozici i sportovním areálům. Policie se v blízkosti areálu pohybovala a řidiče pokutovala. Značky jsou rozmístěné a info o stavu na parkovištích také. 


Vytisknout