OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: osvětlení a retardéry (Michael Pour 28.11.2017 20:45) – Výstavba
  Dobrý den, dávám dotaz či podnět, zda by bylo možné vybudovat osvětlení při spojovací komunikaci mezi zdravotním střediskem a ulicí Týřovická (podél školky a kolejí) a zároveň na komunikaci zřídit retardéry. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.12.2017 10:22)

   Dobrý den, pane Poure,

   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství:

   O vybudování chodníku v této lokalitě neuvažujeme, pěší vazba v této lokalitě již existuje – pro chodce je určen osvětlený chodník v ulici Sídliště včetně přechodu v Týřovické ulici (se zpomalovacím prahem).
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Dotaz (Lukavský 07.12.2017 14:09) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je pomník na rohu ulic Václava Balého a Ježdíkovy Julia Fučíka nebo Václava Balého. Děkuji za odpověd.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.12.2017 9:27)

   Dobrý den, pane Lukavský,
   děkujeme za Váš dotaz, kamenný pomník je skutečně věnován Juliu Fučíkovi.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Vánoční strom (Nikola Pluhařová 05.12.2017 14:11) – Kultura
  Dobrý den, nedávno jsme se do Radotína přistěhovali, a chtěla bych se zeptat zda se i v této městské části pořádá setkání u příležitosti rozsvícení vánočního stromu?

  Děkuji a přeji pěkný den, Pluhařová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.12.2017 14:24)

   Dobrý den, paní Pluhařová,

   vítáme Vás v Radotíně :-) a děkujeme za Váš dotaz.
   Podobnou akci v Radotíně nepořádáme. Městská část Praha 16 během adventu pořádá koncerty, vánoční trh, příp. po Vánocích nabízíme možnost zúčastnit se koncertu Pražské mobilní zvonohry a slavnostního ohňostroje.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: začlenění propuštěných věznů (František Domín 23.11.2017 15:19) – Obecné téma
  Dobrý den, mám dotaz ohledně informace, která se prý objevila v deníku REGION pro Prahu 5 a který jsme tentokráte bohužel neobdrželi. Tato informace se týká propuštěných vězňů, kteří po propuštění mají být ubytování a začleněni do společnosti v Radotíně. Je tato informace pravdivá ? Děkuji za odpověď František Domín
 • Otázka: Nesvítí hodiny (František Kurz 20.11.2017 23:13) – Obecné téma
  Dobrý den, mohli byste, prosím, rozsvítit hodiny na starém sídlišti. Tam, kde zatatáčí bus 244 z hlavní silnice do konečné stanice na sídlišti. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.11.2017 10:11)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, závada je nahlášena. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Zrušení koncertů v kulturním středisku Koruna (Marie Linková 20.11.2017 14:43) – Kultura
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, proč byly zrušeny veškeré hudební produkce v kulturním středisku Koruna. Jak již píši na začátku, Koruna je kulturní středisko, vystoupení dětí a vánoční koncerty byly hojně navštěvovány a oblíbeny. Prostor v modlitebně je velmi malý, rodiče nebo jiní zájemci se tam nevejdou. Není tam ani podium, takže je znehodnoceno vystoupení účinkujících.
  Děkuji za odpověď Marie Linková
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 20.11.2017 17:19)

   Dobrý den,

   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Dana Radová, vedoucí Kulturního střediska Radotín:

   V Kulturním středisku nebyla za poslední tři roky zrušena žádná hudební produkce, koncerty a hudební divadla mají opravdu hojnou návštěvnost a jsou velmi oblíbené. Pokud máte na mysli přesun některých žákovských koncertů pořádaných ZUŠ K. Slavického, která je v Koruně v pronájmu, je důsledkem přesunu klavíru do modlitebny.
   Na základě bezpečnostní kontroly (ZoPPP  dle (dle § 5 odst. 1 písm. e) zákona č.133/1985 Sb. o požární ochraně – ZoPO a dle § 12 vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci – VoPP – v platném znění) totiž musel být klavír z jeviště odstraněn. Byl dlouhodobě nevhodně umístěn v únikové cestě pro evakuaci ze shromaždovacího prostoru sálu a omezoval pohyb vystupujících v kulturním středisku.

   Vzhledem k opravdu velkému provozu a minimálním prostorům v Koruně, z nichž jednu třetinu (v přízemí budovy) v rámci svého nájmu plně využívá ZUŠ, se zde nepodařilo nalézt jiný adekvátní prostor pro umístění klavíru. Pro žákovské koncerty a akce ZUŠ, které nevyžadují klavír, je stále školou využíván pronájem velkého sálu v Koruně.

   I městská část již delší dobu některé koncerty pořádá v modlitebně (s velkým úspěchem), a to kvůli tamní lepší akustice a možnosti využit klavír. Nedávno zde proběhl například  Koncert nejen pro pana Mozarta, v prosinci se těšíme na 1. adventní koncert se sopranistkou Markétou Fassati Mátlovou a klavíristou Štěpánem Kosem. Kapacita je stejná jako v Koruně.

 • Otázka: Obchvat Radotína II. (Lucie Hronešová 16.11.2017 14:25) – Výstavba
  Dobrý den,
  přečetla jsem si, proč radnice netrvá na slibovaném obchvatu Radotína.
  Argumenty p. Bouzka jsou ale vzhledem k vývoji dopravní situace v Radotíně naprosto neuspokojivé. Obchvat měl řešit dopravu směrem na Poberouní. Právě v tomto směru doprava stále narůstá a bude růst i nadále, protože se v Poberouní staví jak o život. Což podporují i vysoké ceny nemovistostí v samotné Praze. Dopravní provoz na na Karlické je již dnes téměř nepřetržitý, v době špiček je situace přímo krizová. Při takovémto vývoji bude brzy nesnesitelná a odstoupením od plánu na obchvat radnice připravuje do budoucna obyvatelům Radotína peklo. Plánovaná výstavba Centra Radotín situaci může jen zhoršit. Zrušení přejezdu "Na Betonce" situaci také nezlepší. Nový bazén opět zvýší atraktivitu Radotína - a doprava zase stoupne. Navíc jak pražský magistrát tak p. Bouzek ve své odpovědi zmiňují vybudování záchytných parkovišť v Radotíně. Ale protože radnice ustoupila také od plánováné vlakové stanice "Sídliště", všechna auta od Černošic budou muset projet celý Radotín - ať už bude parkoviště kdekoliv. Ochrana biokoridoru kolem řeky je sice důležitá, ale promyšlenou trasou obchvatu by se toto jistě dalo řešit. Co řešit jinak než obchvatem nejde, jsou tisíce aut přímo pod okny obyvatel Radotína. Radnice dělá pro občany hodně, ale jak ukazuje čas, všechny dosavadní kroky k vyřešení dopravy byly nedostatečné. Pokud vím, je ještě možné upravit Metropolitní plán a zanést zmínku o obchvatu Radotína. Ráda bych věděla, jestli radnice již došla ke stejným závěrům, nebo jestli hodláte strkat hlavu do písku dokud nenastane opravdový problém.

  Děkuji za odpověď

  Lucie Hronešová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.11.2017 14:26)

   Dobrý den,

   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16:

   Celý problém kolem obchvatu má několik rovin. Tu finanční nebudu ani zmiňovat. V novém miléniu došlo k několika zásadním změnám, které ovlivnily názor radnice a i poradního orgánu Rady městské části Praha 16 - Stavební komise. Původní myšlenka obchvatu byla součástí ÚP Černošic. Přemostění v Mokropsech a napojení na Strakonickou bohužel během několika změn z ÚP úplně zmizelo. Před spuštěním okruhu kolem Prahy projíždělo Radotínem během 24 hodin cca 24 000 aut, z toho bylo 2 000 kamiónů. Tato situace byla neudržitelná, proto vedení městské části začalo jednat s představiteli Černošic, Zbraslavi a Lipenců na možném novém řešení obchvatu. I přesto, že se jedná dopravu ze Středočeského kraje, nakonec se řešení na katastru Černošic nenašlo. Nakonec městská část zvolila návrh na napojení obchvatu u železničního přejezdu směrem na Černošice, přemostění v oblasti Dvořákových bud a napojení na křižovatku v sousedství Krňáku. S tímto řešením nesouhlasili obyvatelé Viniček a Rymáně z důvodů hlukové zátěže, proti bylo i vedení Zbraslavi z obavy o zvýšení dopravní zátěže Zbraslavského náměstí. Návrh by zásadním způsobem trvale ovlivnil životní prostředí údolní nivy a biokoridor Berounky. Lipenecká radnice nechtěla přímé napojení na obchvat. Tento návrh řešení vznikl bez souhlasu majitelů všech pozemků na lipenecké a zbraslavské straně - Zbraslavského zámku. Promyšlená trasa v tomto případě neexistuje. Po spuštění okruhu došlo k zásadnímu poklesu osobní dopravy a úplnému zákazu kamionové dopravy v naší městské části. Městská část na základě této situace ustoupila od obchvatu a upřednostnila klidovou zónu, ochranu životního prostředí biokoridoru Berounky a její využití pro rekreaci a relax radotínských obyvatel. Toto řešení také odpovídá záměru Hlavního města Prahy a jeho příspěvkové organizace Institut plánování a rozvoje - IPR, na vytvoření projektu Příměstský park Soutok ve spolupráci s platformou Na Soutoku. Současná dopravní situace na Strakonické by také nepřinesla očekávaný efekt obchvatu Radotína. Ranní fronty aut od Cukráku nebo Lahovického mostu by stejně řidiče motivovaly tak, aby jezdili přes Velkou Chuchli a zkrátili si tak čekání na Strakonické. Z těchto důvodů nebudeme prosazovat obchvat do nového Metropolitního plánu. 

   Zastávka Sídliště, tak jak byla požadována ze strany ROPIDu, neřešila odstavné parkoviště a přinesla by do oblasti Sídliště, Rymáně a Viniček podobný stav jako je v okruhu 500 m od vlakového nádraží - tedy omezení pro rezidenty. V projektu revitalizace trati do Berouna zůstává tzv. rezerva pro případnou budoucí realizaci zastávky.  

   Vývoj automobilové dopravy je v současné době tak překotný, že podle posledního sčítání aut se v Praze během jediného dne pohybovalo 1,3 mil. aut - což znamená že vlastně všichni obyvatelé hlavního města vyrazili do ulic... Jediným smysluplným řešením omezením dopravy je dostat lidi do příměstských vlaků. Věříme, že modernizace trati a vlakových nádraží přinese větší počet vlakových spojení a tím i komfort cestování pro obyvatele Poberouní. Radnice nestrká hlavu do písku a jako jediná městská část v Praze podala projekt na pražský fond EU na vybudování parkovacího domu pro 240 aut v těsném sousedství nádraží ČD, který by sloužil pro radotínské rezidenty ze vzdálenějších částí a řešil by i omezení parkování výstavbou Centra Radotín.  

   To, jestli uspějeme s žádostí budeme vědět během příštího roku. Filosofie výstavby Centra Radotín je i podmíněna vyřešenou dostatečnou dopravou v klidu a nezatěžováním okolních částí. Plavecký bazén nijak výrazně nezvýší dopravní zátěž, protože hodinová kapacita bazénu bude max. 90 osob.

 • Otázka: Parkovací dům - stav (Zdenek Beranek 23.10.2017 8:16) – Výstavba
  Dobry den,

  prosím o zodpovezeni nasledujicich dotazu:

  - jaky je stav pripravy parkovaciho domu naproti nadrazi a kdy lze ocekavat zahajeni uzemniho rizeni ?

  - stavajici vuyziti pozemku pro vystavbu parkovaciho domu dle uzemniho planu je VV, kde je vystavba parkovacich ploch a garazi pripustena jen jako tzv. doplnkove funkcni vyuziti
  (pro uspokojení potřeb území vymezeného danou funkcí VV - tj. primarne pro školství a vzdělávání, pro zdravotnictví a sociální péči, veřejnou správu města, záchranný bezpečnostní systém). Jakym zpusobem hodla MC tento pozadavek uzemniho planu preklenout - bude zadat o zmenu uzemniho planu ?

  - jake je predpokladane financovani tohoto investicniho zameru (z jakych zdroju je planovano) ?

  Dekuji, s pozdravem,

  Zdenek Beranek
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 25.10.2017 17:55)

   Vážený pane Beránku,

   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Miroslav Knotek 1.zástupce starosty Městské části Praha 16:

   V minulém roce byla podána žádost na změnu využití pozemku určeného pro P+R. Žádost na změnu schválil výbor pro ÚP ZHMP. Městská část nepočítá s využitím pozemků pro školství. Rozšíření kapacity ZŠ bude dokončeno nástavbou na staré budově a celková kapacita školy tak bude 1020 žáků, což bude dostačující i pro budoucí novou výstavbu. Požadavek na změnu je ve smyslu využití pozemku pro parkování v rámci VV. S druhou částí pozemku počítáme pro jiný projekt. V současné době je žádost o změnu ÚP v legislativním procesu MHMP. V současné době je na stavebním úřadě podána dokumentace s žádostí o územní rozhodnutí. Dokumentace pro stavební povolení se zpracovává. Zároveň byla podána žádost v dubnu 2017 na pražský fond EU – operační pól růstu – 15. výzva – Záchytná parkoviště systému P+R.

 • Otázka: Kniha o Radotínu (Tereza 25.10.2017 13:08) – Kultura
  Dobrý den,
  před několika lety vyšla kniha o Radotínu. Ráda bych se zeptala, zda je kniha pořád k dostání. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 25.10.2017 13:16)

   Dobrý den, Terezo,
   děkujeme za Váš dotaz - Kniha o Radotínu je k zakoupení v radotínské knihovně, Loučanská 1406/1a za 350 Kč.
   Místní knihovna Radotín
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Sbírka pro Kristýnku (Eva Knollová 12.10.2017 11:33) – Obecné téma
  Dobry den, je mozne Kristynce na cviceni prispet nejen sbiranim vicek, ale i financne? Muze urad MC predani penez zprostredkovat? Na koho se obratit? Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.10.2017 15:49)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Váš dotaz. Možnost přímo finančně podpořit Kristýnku Kačabovou existuje i nadále - číslo bankovního účtu je 43-7605020217/0100 (účet je zřízený u Komerční banky). Doplňující údaje můžete nalézt např. v článku http://www.praha16.eu/Na-Kosmika-pro-Kristynku.html. Na základě Vašeho podnětu tento článek zaktualizujeme a připravíme pro webové stránky. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová


Vytisknout