Městská policie oceňovala spolupráci i strážníky v Koruně

vyzadujiV kulturním středisku Radotín ve středu 28. března poděkovala pražská městská policie kolegům policistům, hasičům, zástupcům místních samospráv i strážníkům. Medailemi „Za zásluhy“ 3. stupně byla oceněna jejich dlouholetá nadstandardní spolupráce i výjimečné pracovní nasazení.

Ředitel Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 Zdeněk Hejna (pod jeho gesci spadá i správní obvod Prahy 16), který ocenění předával spolu se spoluorganizátorem akce starostou MČ Praha 16 Mgr. Karlem Hanzlíkem, k celé akci dodal: „Na Praze 5 a Praze 16 máme dlouhodobě velmi dobrou spolupráci jak se složkami IZS, tak i se samosprávami. Policisté i hasiči nám vždycky vycházeli a vycházejí vstříc. Výbornou kvalitu spolupráce dokázal i průběh řešení mimořádných situací, ať už to jsou povodně 2002, 2012, 2013, zajišťování protiteroristických akcí nebo třeba maratonu. Bez pomoci těchto složek bychom se neobešli. A co se týče samospráv, tak to je úplně samostatná kapitola, ve které mohu jen děkovat a chválit. Pod naše obvodní ředitelství spadá sedm městských částí, pět z toho je na Praze 16 a každá je jiná. Tady strážník pozná úplně všechno, od městské zástavby přes maloměsto až po vesnici. Máme sídliště, lesoparky, pole a strážníci se musí orientovat. A na Praze 16 je to o to „horší“, a mnozí sem ani jít sloužit nechtějí, protože tady opravdu funguje to, že místní obyvatelé svého okrskáře znají, svěřují se mu se svými problémy a strážníci se jim snaží vyhovět.“

Jedním z oceněných byl i strážník okrskář Antonín Hruška, který pracuje v Praze 5 už 18 let. Na otázku, co pro něho ocenění znamená, odpověděl: „Je velmi příjemné, že organizace na své lidi nezapomíná. Zároveň to pro mě ale znamená pocit zodpovědnosti, který zavazuje.“ Je to milý, usměvavý muž, působící pozitivně. V létě oslaví 70. narozeniny, přesto stále slouží. Převzaté ocenění je důkazem kvality jeho práce i toho, že věk může být jen pouhým číslem.

Medaili „Za zásluhy“ 3. stupně dále převzali: Stanislav Fresl, starosta Městské části Praha - Velká Chuchle, npor. Jiří Svoboda, DiS., velitel místního oddělení PČR Praha - Radotín, Bc. Oldřich Kinduch, velitel HS č. 8 Radotín a strážník okrskář Bohumír Bielik.

Radotínský starosta Karel Hanzlík pogratuloval všem oceněným a poděkoval jim za práci. Ve své řeči připomněl, že: „se nacházíme v době, kdy se neřeší pouze virtuální nebezpečí a případná prevence, ale i zásahy, při kterých především členové integrovaného záchranného systému nasazují svoje zdraví a i životy.“ Připomněl i přes rok starou smutnou událost, kdy při zásahu a likvidaci rozsáhlého požáru ve Zvoli u Prahy přišel o život Jan Odermatt – profesionální hasič ze stanice č.8 v Radotíně. ,,Všem oceněným je potřeba poděkovat, tak jako desítkám dalších strážníků, policistů a hasičů, kteří svědomitě vykonávají svoji těžkou profesi a ve složitých situacích, které se nevyhnou ani správnímu obvodu Prahy 16, jsou našimi nejbližšími a spolehlivými pomocníky, řešící nastalé situace“, zmínil v závěru svého proslovu starosta Hanzlík. Myslel tím především povodňové situace na Vltavě a Berounce, které v řadě případů končili i evakuacemi obyvatel.

Více fotografií najdete ve fotogalerii

Zveřejněno: 03.04.2018 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1053 x
Vytisknout