Konečně se dočkali

Koncert Prof. Jana Novotného a Klárky Gibišové, 11.6.2017Kulturní zážitek jako v Obecním domě, Rudolfinu, Covent Garden či v Metropolitní opeře zažili posluchači v neděli 11. června v radotínské modlitebně Českobratrské církve.

Srovnání s předními domácími, evropskými či světovými hudebními domy není v žádném případě nadsázka. Do Radotína si v parném letním dni udělali cestu i posluchači z Prahy. Neodradilo je ani sálavé horko nedělního odpoledne. Věděli, že zážitek vynahradí obtíže cesty. Klavírista Jan Novotný s podobným koncertním programem úspěšně vystoupil na podzim loňského roku v Torontu. I v Radotíně očekávali posluchači především skladby Bedřicha Smetany. Vzpomínka na Čechy ve formě polek a výběr z cyklu České tance: Furiant, Slepička, Obkročák, Sousedská a Medvěd byly vrcholem večera. Posluchači provedení těchto Smetanových skladeb, pianisticky nesmírně náročných, ocenili dlouhotrvajícím potleskem. Odpovědí jim byl přídavek Smetanovy skladby z mládí, polky Ze studentského života.
Více fotografií ve fotogalerii

Koncert Prof. Jana Novotného a Klárky Gibišové, 11.6.2017Další virtuoz?
Společně s klavíristou Janem Novotným byl na plakátě ohlášen i malý tajemný host. Byla jím šestiletá Klára Gibišová s provedením programu, který dává tušit budoucí klavírní hvězdu, vydrží-li jí dosavadní píle a láska ke klavíru. Své příznivce v Radotíně i v Praze už má. V neděli 25. června se jí podařilo uspět v celostátní soutěži mladých pianistů do 15 let Prague Junior Note 2017. Zvítězila nejen ve své kategorii, ale stala se i absolutní vítězkou 26. ročníku této soutěže. Za zmínku stojí i to, že absolutní vítězství získala od všech členů poroty i přes to, že byla nejmladší účastnicí. Se stejným počtem bodů byly absolutní vítězky dvě: šestiletá Klára Gibišová a patnáctiletá Eliška Tkadlčíková z Olomouce.
Prague Junior Note 2017, ocenění pro Klárku GibišovouPrague Junior Note 2017, ocenění pro Klárku GibišovouPrague Junior Note 2017, ocenění pro Klárku GibišovouPrague Junior Note 2017, ocenění pro Klárku GibišovouPrague Junior Note 2017, ocenění pro Klárku GibišovouPrague Junior Note 2017, ocenění pro Klárku GibišovouPrague Junior Note 2017, ocenění pro Klárku Gibišovou

 Kaan se snaží plnit přání svým příznivcům, proto se pokusí i v budoucnu zajistit posluchačům podobné kulturní zážitky.
Alena Ferrová

Vytisknout