Geologická vycházka se Štěpánem Rakem

Letopisecká komise Městské části Praha 16 zve na další vycházku s geologem Štěpánem Rakem. Akce se bude konat v sobotu 21. října, sraz je na zastávce MHD Nádraží Radotín v 10 hodin. Společný odjezd je naplánován v 10.17 hodin autobusovou linkou 120 do zastávky K Cikánce. 

Během výpravy navštívíte tři naleziště zkamenělin v okolí Radotína (Ortocerový lůmek u Lochkova, Černou rokli a Sudy pod Kosoří). 

Právě Radotín, Lochkov a Kosoř jsou světoznámá naleziště zkamenělin. Poznáte ale i Radotínské skály, seznámíte se s historií radotínské cementárny a budete si moci nasbírat zkameněliny typické pro tyto oblasti. 

"Radotín a jeho geologická minulost a význam si zaslouží pozornost široké veřejnosti. A právě osvěta je cílem mých výprav do pravěku," uvádí ve své pozvánce Štěpán Rak. 

První letošní výprava do pravěku se konala v dubnu a dorazilo na ni neuvěřitelných 190 lidí, kteří si chtěli prohlédnout tyto geologické lokality včetně odborného výkladu od místního patriota, promovaného geologa, paleontologa a člena radotínské letopisecké komise Štěpána Raka

Více v článku zde

Vycházka, 9.4.2017

Geologická vycházka, 9.4.2017 Geologická vycházka, 9.4.2017
Geologická vycházka se Štěpánem Rakem, 9.4.2017

Co si vzít s sebou
Na vycházku do terénu si s sebou si vezměte svačinu, pití, pevnou obuv, malé kladívko a noviny na balení nalezených vzorků. Výprava zabere cca 3 – 4 hodiny, ujdete vzdálenost cca 4 km pohodovým terénem. Odnesete si nejen zážitky, ale jistě i nějakou tu zkamenělinu.

Vstupné je dobrovolné. 

Plakát ke geologické vycházce - Zkamenělý Radotín
Plakát ke geologické vycházce, 21.10.2017 (pdf, 1 Mb)

Zveřejněno: 18.10.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1723 x
Vytisknout