"Rybovka" přivála brdskou zimu

vyzadujiTřetí a letos poslední adventní koncert patřil České mši vánoční Jakuba Jana Ryby, kterou jako vždy přednesl smíšené sbor SUDOP za doprovodu učitelů ZUŠ Klementa Slavického, tentokrát s novým barytonistou. Venku před kostelem zatím pokračoval Vánoční trh.

vyzadujiTrh se otevřel už v jednu hodinu - náměstí Sv. Petra a Pavla v tu dobu vypadalo spíš na brzké jaro a atmosféru blížících se svátků musela dohánět světýlka, vůně svařeného vína a františků. I vystoupení dětí z mateřské školy se ještě stihlo odehrát skoro v teple, stejně jako následující pohádkový příběh z Betléma. 

vyzadujiTeprve, když se kostel zaplnil vystupujícími a především posluchači, obloha se černě zatáhla a během chvíle upustila na zem zimu, jakou známe z kopců nad Rybovým Rožmitálem. Z kostela se pak již vycházelo do jiného, mnohem vánočnějšího Radotína.  K tomu se setmělo a kapela Euphorica hrála jednu koledu za druhou. Vánoční přání za pořadatele přidali i Lenka Dvořáková za Pexeso a Karel Hanzlík za radotínskou radnici.

vyzadujiKdyž už do tmy zářil opravdu jen trh, přišla ještě fire show skupiny Tribo Fuego. A to byla tečka za letošním cyklem předvánočních koncertů, poslední adventní neděle už tentokrát připadá na Štědrý den.

Poslední akce připravovaná městskou částí nás však ještě čeká - bude jí koncert Pražské mobilní zvonohry a ohňostroj - obojí je nachystané na svátek sv. Štěpána.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 18.12.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1026 x
Vytisknout