Podzimní výlet s KAAN do Chrobol

vyzadujiVe čtvrtek 26. října se vydal KAANna podzimní výlet do Chrobol. Po odpolední procházce prosluněným městem Prachatice a výkladu o Zlaté stezce odjela skupina přívrženců KAANdo Chrobol, aby se ubytovala. Ještě za světla se vydala lesíkem k místní kapli.

vyzadujiOddíl doplňovali i dva psi (otec a dcera), kteří projevovali velké nadšení z místní přírody a příjemné procházky plné nových pachů. Seřazených mohutných pařezů s čísly si ale všimli všichni. Místní, také venčící své psi za vesnicí, pak prozradili, že se zde soutěžilo o nejlepší kotlíkový guláš při oslavě 700. výročí založení Chrobol. Zvítězil a hlavní cenu – živé prasátko – získal starosta Chrobol. Společné grilování a konzumace v místní hospodě se uskutečnily v pátek 27. října ve skvělé atmosféře se všemi, kteří přispěli při přípravě oslav 700. výročí založení Chrobol.

vyzadujiKdyž tedy Chrobolští rádi vaří, předběžně KAAN domluvil, že na příští rok připraví ukázku vaření makrobiotické kuchyně s ochutnávkou. Návrh měl příznivou odezvu.

Po výletu do Markétiných lázní a průběžného focení atmosféry vycházky, místního cvičiště pro psy, kamenolomu, přírody a pohledů na Prachatice pro ty, kteří nemohli jet, došlo i na návštěvu doporučené nově otevřené prachatické kavárny Nebe-sky.

vyzadujiZákusky byly vynikající, za zmínku ale stojí hlavně podzemní část kavárny – bývalé solnice. Celá historická část města má v podzemí staré sklepy, které sloužily ke skladování soli – zdroje bohatství města v 15. a 16. století. Prachatice, nazývané "perla na Zlaté stezce", byly založeny na přelomu 13. a 14. století. Největší rozkvět zažily právě v 16. století.

Od úpadku solného obchodu se více než 400 let sklepy plnily odpadem. Až současnost pro ně našla, po jejich vyčištění, nové využití. Proto stojí za to kavárnu s renovovaným sklepením navštívit.

Alena Ferrová

 

fotografie z výletu naleznete ve fotogalerii

Zveřejněno: 30.10.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1328 x
Vytisknout