5. mistrovství v boulo/koulo: Podobně jako loni!

O Radotínskou skleněnku 19.3.2017Tedy ne tak zcela! Tentokráte nepřálo této typické jarní zábavě počasí. Pravda, kalendářně byla ještě zima! Nicméně ani drobný déšť, který ustával jen chvílemi, ani řádně podmáčený terén neodradily čtrnáct houževnatých bojovníků a bojovnic, kteří si to rozdali ve druhém podniku letošního mistrovství Radotína v boulo/koulo. Ale co bylo stejné na chlup: Vítězka Marta Völfelová, která si s plným bodovým ziskem – pochopitelně – odnesla i pohár pro nejlepší dámu turnaje.

O Radotínskou skleněnku 19.3.2017Hned na tomto místě se zmiňme o pozoruhodném výkonu Jiannise Georgiou, který jako jediný dokázal „sebrat“ Martě set! (Hrály se čtyři kola tzv. švýcarským systémem, každé utkání pak na dva vítězné sety.) Nicméně Jiannisovy výkony byly poněkud nevyrovnané, ze čtyř zápasů dva prohrál a to stačilo jen na šesté až osmé místo.

O pořadí za Martou se rozpoutal litý boj o každý bodík: Výsledkem vyrovnaného průběhu bylo v celkovém výsledku dělení několika míst.

Příjemně překvapil Martin Švach, který po loňském 8. až 9. místě procházel bezpečně celým turnajem a výsledně se dělil o 2. a 3. místo s rutinovaným Jiřím Smělým. Více se naopak čekalo od dalšího domácího borce Mikuláše Michalíka, který byl loni 3.-4. Tentokráte se, se dvěma vítězstvími a dvěma porážkami, dělil o místo 6. až 8. Svůj vysoký standard potvrdila Jana Mišková, která se – za podpory nehrajícího trenéra Vládi Semanco – podělila o  4. a 5. místo s Janem Lorišem.

O Radotínskou skleněnku 19.3.2017(Tím, že se Vláďa stylizoval do role trenéra, nerozmnožil svůj pěkný bodový zisk z prvního turnaje v kuželkách. To byl sedmý a narubal krásných 19 bodů. Že by za jeho rozhodnutím stály zbrusu nové bílé tenisky? Jeho absence donutila ke hře ředitele turnaje Petra Binhacka - aby byl zachován sudý počet účastníků. Ten pak soutěžil hlavně se svými bolavými zády; po dvou úvodních porážkách ke svému velkému údivu naopak dvakrát zvítězil a byl celkově 9.)

Závěrem konstatujme, že ani vrtkavé chladné počasí nenarušilo pohodovou náladu všech! To je patrno i z obrázků ve fotogalerii. Ty pak dokumentují i obtížný a mazlavý terén!

O Radotínskou skleněnku, turnaj v (hliněných) kuličkách, 19.03.17: 1. M. Völfelová, 4 body, skóre 8:1, 2.-3. J. Smělý, M. Švach, 3 b., 6:2, 4.-5. J. Loriš, J. Mišková, 3 b., 6:3, 6.-8. J. Georgiou, M. Michalík, S. Ryvola, 3 b., 5:4, atd.

P.S. Dodejme ještě, že turnaji předcházel již tradiční sobotní úklid kuličkoviště a nejbližšího okolí za lávkou přes Berounku. Pět statečných dobrovolníků (4 bez tanku a pes!) doufalo, že po předloňském a loňském úklidu nebude – rovněž v drobném dešti – co uklízet. Nicméně opak byl pravdou a sedm narvaných plastových pytlů – další artefakty, jako odhozenou rybářskou stoličku, obrovskou sportovní tašku, matraci apod. nepočítaje - svědčilo o tom, že naši spoluobčané se o možnost úklidu pečlivě postarali!

P.P.S. Pozor, změna termínu turnaje v pétanque Jarní zelené koule! Namísto původního termínu (16. 4.) se turnaj uskuteční 23. 4., což je rovněž neděle!